You are currently viewing PERGOLA TARASOWA AUTOMATYCZNA CZY RĘCZNA?

PERGOLA TARASOWA AUTOMATYCZNA CZY RĘCZNA?

Pergola tarasowa z automatycznym dachem czy sterowana ręcznie? Jeżeli już jesteś po naszej lekturze i wiesz, że najbardziej efektywnym i efektownym rozwiązaniem w zakresie zadaszenia tarasowego są pergole z aluminium z lamelowym dachem, to musisz zastanowić się czy dach powinien być sterowany automatycznie czy ręcznie. Zatem pytanie brzmi – pergola tarasowa ręczna czy automatyczna?

PERGOLA LAMELOWA AUTOMATYCZNA

Aluminiowa pergola ze sterowaniem automatycznym produkowana pod wymiar stanowi jedno z najbardziej nowoczesnych rozwiązań na rynku zadaszeń tarasowych. Zarówno lamelami dachowymi, jak i wybranymi akcesoriami, można sterować poprzez pilot lub aplikację. Jest to rozwiązanie nowoczesne i ponadczasowe, które z pewnością ułatwia codzienne życie.

PERGOLA LAMELOWA MANUALNA (RĘCZNA)

Aluminiowa pergola z manualnym sterowaniem lamelami dachowymi jest świetnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na zacienieniu tarasu, aczkolwiek nie jest istotne dla nich posiadanie automatyki. Lamele są regulowane ręcznie poprzez specjalny uchwyt, a pergola posiada zintegrowany system odprowadzania wody.

PODOBIEŃSTWA POMIĘDZY PERGOLĄ RĘCZNĄ A AUTOMATYCZNĄ

  • Pergola aluminiowa zarówno sterowana ręcznie, jak i automatycznie są wykonane z aluminium. Gładka powierzchnia pomalowanej proszkowo konstrukcji nie jest podatna na czynniki mechaniczne i chemiczne. Czas wolny można więc przeznaczyć na odpoczynek pod pergolą, aniżeli na konserwację konstrukcji zadaszenia.

  • Zamknięcie obrotowych lameli, z których składa się dach obu pergol sprawia, że konstrukcja staje się wodoszczelna. Zarówno pergolę manualna, jak i automatyczną cechuje posiadanie zintegrowanego systemu odprowadzania wody. Jednocześnie lamele można ustawić na dowolny kąt nachylenia i z łatwością regulować dopływ promieni słonecznych.

  • Konstrukcję podstawową pergoli manualnej i automatycznej można doposażyć w przesłony boczne, które sprawią, że stworzona enklawa relaksu nabierze bardziej intymnego charakteru. Jeśli chodzi o przesłony boczne – możliwości jest wiele. Gdy chcemy by ściany boczne chroniły przed wiatrem, słońcem, a nawet pełniły funkcję moskitiery to najlepiej sprawdzi się roleta materiałowa typu screen. Ścianę pergoli można również zabudować na stałe – w tym celu sugerujemy instalację panelu aluminiowego bądź drewnianego z możliwością regulacji. Jeśli chcemy nadać pergoli trochę śródziemnomorskiego charakteru na długości ściany można zamontować karnisz oraz powiesić zasłony.

  • Profile nożne zadaszeń tarasowych powinno się montować do specjalnie wylewki betonowej (konstrukcja jest trwała, stabilna i bezpieczna w użytkowaniu).

RÓŻNICE POMIĘDZY PERGOLAMI

  • Pergola sterowana manualnie nie wymaga przygotowania instalacji elektrycznej w odróżnieniu do pergoli sterowanej automatycznie. Zatem można ją zamontować w dowolnym miejscu na tarasie bądź w ogrodzie.

  • Obie pergole cechują się nieco innymi wymiarami elementów głównych pergoli. Pergolę sterowaną manualnie wyróżnia węższy, kwadratowy przekrój profili nożnych – 111mm x 111mm. Z kolei pergola automatyczna posiada profile nożne o przekroju kwadratowym 120mm x 120mm lub prostokątnym 85mm x 150mm.

  • Pergola ze sterowaniem manualnym jest dostępna w standardowych rozmiarach. Z kolei zadaszenia tarasowe ze sterowaniem automatycznym dachu produkowane są pod konkretny wymiar. Maksymalne wymiary pergoli automatycznej wynoszą 7m długości, 4m szerokości i 3m wysokości, w przypadku większych pergoli tworzymy konstrukcje dwumodułowe.

  • Montaż pergoli sterowanej ręcznie jest możliwy we własnym zakresie i zajmuje średnio do 5 godzin. Można również skorzystać z usługi instalacji pergoli oferowanej przez TWIGO, tak jak w przypadku pergoli automatycznej.

  • Wybierając pergolę ze sterowaniem automatycznym mamy do wyboru szeroką gamę kolorów z palety RAL. Z kolei kolorystyka pergoli manualnej najczęściej ogranicza się do bieli i grafitu, które niezmiennie od kilku lat są najczęściej wybieranymi kolorami.

Pergola tarasowa z automatycznym dachem czy sterowana ręcznie? Zarówno pergola manualna, jak i automatyczna będą spełniały podstawowe funkcje zadaszenia tarasowego (ochrona przed słońcem oraz deszczem). Pergola aluminiowa niezależnie od wybranego sposobu sterowania lamelami dachowymi wyróżnia się nowoczesnością, długoletnią trwałością oraz odpornością na warunki atmosferyczne. Obie pergole można wyposażyć w przesłony boczne, a pergolę automatyczną doposażyć dodatkowo o czujniki wiatru, deszczu czy oświetlenie LED. Wybór pergoli zależny jest od miejsca, w którym planowany jest montaż, budżetu przeznaczonego na jej zakup, możliwości zautomatyzowania zadaszenia tarasowego, jak i preferencji kolorystycznych osób projektujących swoje tarasy i ogrody.

Jeżeli chcesz poznać wycenę pergoli ręcznej lub automatycznej – kliknij tutaj.

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz