You are currently viewing ILE KOSZTUJE PERGOLA ALUMINIOWA?
pergola lamelowa wrocław

ILE KOSZTUJE PERGOLA ALUMINIOWA?

Ile kosztuje aluminiowa pergola tarasowa? Obecnie na rynku spotkać można wiele rodzajów pergol i zadaszeń tarasowych. Najczęściej wykonuje się stelaże z drewna, stali lub aluminium, na zadaszenia wybiera się poliwęglan, materiał lub najbardziej trwałe lamele aluminiowe. Z pewnością tańszym rozwiązaniem jest zadaszenie tarasowe w standardowym rozmiarze, aniżeli wykonane pod wymiar. Gotowe pergole z dachem materiałowym lub z poliwęglanu można nabyć już za kilka tysięcy złotych. Jednak nie zawsze są one trwałe i wymagają częstej konserwacji i szybko się eksploatują. Wśród najbardziej efektywnych rozwiązań pergolowych wskazuje się zadaszenia aluminiowe z dachem żaluzjowym. Cena pergol jest zdeterminowana wieloma czynnikami – poniżej wskazujemy 4 najważniejsze kwestie.

WYBIERZ ODPOWIEDNIEGO PRODUCENTA PERGOLI

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego zadaszenia tarasowego, należy się zapoznać z charakterystyką marki i producenta. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór firmy, która działa na rynku od co najmniej kilku lat oraz cieszy się dobrymi opiniami. Warto również zainteresować się rodzimymi producentami np. TWIGO (https://www.twigo.pl/), którego siedziba znajduje się na terenie Polski. Pozwoli to uniknąć problemów z kontaktem ze sprzedawcą, a produkt będzie można zobaczyć na żywo przed zakupem.

WIĘKSZY ROZMIAR PERGOLI, TO DROŻSZA INWESTYCJA

Pergole aluminiowe z automatycznie sterowanym dachem lamelowym często są produkowane dla Klienta pod konkretny wymiar. Standardowe maksymalne wielkości 1 modułu pergoli wynoszą najczęściej 7m x 4m. Są to konstrukcje, które w formie przyściennej można zainstalować na 2 profilach nożnych, a na 4 dla wolnostojącej. Możliwe jest również otrzymanie większego rozmiaru zadaszenia niż standardowe poprzez połączenie kilku modułów. Zdecydowanie tańszą opcją są pergole aluminiowe ręcznie sterowane, które wykonywane są w standardowych rozmiarach np. 3m x 3m; 3m x 3,6m; 3,6m x 3,6m; 3m x 4m; 3m x 6m. Wadą jest oczywiście brak możliwości wykonania takiej pergoli pod konkretny rozmiar, ale cena jest zdecydowanie korzystniejsza.

WŁAŚCIWOŚCI PERGOLI – SOLIDNA KONSTRUKCJA Z EUROPEJSKIMI PODZESPOŁAMI

Wybierając pergolę należy zwrócić uwagę na aspekty techniczne – przekroje profili i grubość ścianki. Im węższy profil i cieńsza ścianka pergoli, tym konstrukcja jest tańsza (mniej zużytego materiału). Warto zatem wybierać pergole o solidnej konstrukcji – przekrój profili nożnych powinien wynosić co najmniej kilkanaście centymetrów. Tańsze rozwiązanie często charakteryzują się grubością ścianki ok. 1,5- 2mm, z kolei droższe np pergole TWIGO mają profile aluminiowe o grubości ścianki nawet 6mm. Gdy wybieramy pergole ze sterowaniem automatycznym warto zwrócić uwagę na wykorzystany w niej siłownik oraz sterowniki. Podzespoły pochodzenia europejskiego mimo, iż są droższym rozwiązaniem, dają gwarancję bezproblemowego użytkowania przez wiele lat.

AKCESORIA DODATKOWE

Wpływ na cenę pergoli mają przesłony boczne oraz inne dodatkowe akcesoria. Korzystniejszą jakością cechują się produkty od europejskich firm – np. w TWIGO korzysta z wyrobów z Polski, Holandii, Francji, Niemiec. Ceny dodatków są wyższe, jednak przekładają się na jakość oferowanych produktów oraz większą ich żywotność. Spośród akcesoriów oferowanych przez TWIGO najbardziej popularnym są rolety materiałowe typu screen, które nie dość, że dodają nowoczesnego charakteru pergoli to chronią przed słońcem, wiatrem oraz mogą pełnić funkcję moskitiery. Nieco inny charakter oraz wyższą ceną charakteryzują się panele przesuwne lub stałe z lamelami aluminiowymi  lub drewnem. Najbardziej budżetową opcją jest zaś karnisz z zasłonami, który można kupić już za kilkaset PLN.

Decydując się na pergolę aluminiową z dachem żaluzjowym z pewnością należy przygotować większy budżet, aczkolwiek montaż takiej pergoli od sprawdzonego producenta np. TWIGO zapewni mały wkład pracy użytkownika w wygląd i funkcjonalność pergoli oraz praktyczne i nowoczesne zadaszenie tarasu.

Chcesz poznać wycenę pergoli ręcznie sterowanej lub automatycznej? Wejdź w link i podaj interesujące Ciebie wymiary.

Ten post ma 4 komentarzy

  1. Grzegorz

    Witam , jestem zainteresowany wykonaniem zadaszenia tarasu poliwęglanem . Rozmiar około 7×3. Proszę o kontakt 608108095

  2. Antoni

    Witam wymiar pergola 5m30 na 3m prosze o wyslanie ceny. Pozdrawiam

Dodaj komentarz