You are currently viewing Ceny rolet zewnętrznych do pergoli tarasowych

Ceny rolet zewnętrznych do pergoli tarasowych

Ceny rolet zewnętrznych do pergoli tarasowych
Ceny rolet zewnętrznych do pergoli tarasowych

Przedstawiamy artykuł dotyczy ceny rolet zewnętrznych do pergoli . Zadaszenie tarasowe stanowi klimatyczne i funkcjonalne wypełnienie przestrzeni ogrodu. Najczęściej jest to konstrukcja wolnostojąca lub bezpośrednio montowana do ściany budynku, która chroni zarówno przed słońcem, jak i deszczem. Pergola sprawi, że jej użytkownicy mogą również odseparować się od sąsiadów, a także miastowego zgiełku i hałasu. Jedną z wielu zalet pergoli jest to, że niezależnie od pogody możemy korzystać z uroków ogrodu i tarasu. Wówczas najlepiej sprawdzi się pergola aluminiowa z otwieranym dachem, o której atutach wspomnieliśmy w jednym z poprzednich artykułów (https://www.twigo.pl/jaka-wybrac-pergole-tarasowa/). Pergola aluminiowa stanowi jedno z droższych, ale i najbardziej trwałych i nowoczesnych rozwiązań obecnych na rynku. Jej ceny determinuje wiele czynników, które zostały wymienione w artykule (https://www.twigo.pl/ile-kosztuje-pergola-aluminiowa/).

Akcesoria

Zadaszenie tarasu można wyposażyć o dodatkowe akcesoria, które będą nie tylko chroniły przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale i zapewnią prywatność. Podczas ich wyboru należy kierować się funkcjonalnością oraz budżetem jaki chcemy przeznaczyć na doposażenie pergoli. Do pergoli można zamontować na stałe lub w formie przejezdnej panele aluminiowe lub drewniane (tzw. shuttersy), które ocieplą wizerunek pergoli. Panele stanowią jedną z droższych, ale i najbardziej trwałych opcji wyposażenia pergoli.

Jeśli pragniemy nadać pergoli śródziemnomorskiego charakteru to powinniśmy zdecydować się na montaż rolet materiałowych typu screen. Jest to najbardziej popularna opcja wśród Klientów TWIGO od wielu lat. Z kolei najbardziej budżetową alternatywę stanowi montaż karnisza z zasłoną. Łatwiejsze korzystanie z pergoli oraz bezpieczeństwo przedmiotów znajdujących się pod zadaszeniem zapewnią czujniki wiatru i deszczu. Czujniki pogodowe pomogą zapobiec uszkodzeniom pergoli podczas nieobecności domowników. W trakcie letnich wieczorów i jesiennych dni nie tylko rolety spełniające funkcję moskitiery mogą być przydatne, ale i oświetlenie LED, którego zalety zostały wymienione w artykule ( https://www.twigo.pl/jak-wybrac-pergole-na-sezon-jesienny/).

Co wpływa na cenę rolet zewnętrznych do pergoli ?

Skoro najbardziej popularne rozwiązanie do przesłonięcia boków pergoli stanowi roleta materiałowa typu screen, zastanówmy się co ma wpływ na jej cenę.

  1. Jednym z głównych czynników wpływających na cenę pergoli jest jej rozmiar. Identycznie jest w przypadku rolet typu screen. Maksymalny standardowy wymiar rolety wynosi 4m (pergola manualna) lub 5m (pergola automatyczna). Jeśli chcemy zamontować roletę na ścianie dłuższej niż 4m lub 5m, rekomendujemy podział rolety na dwie części. Stosując to rozwiązanie otrzymamy dwie lub więcej niezależnie sterowanych rolet.
  2. Przeznaczeniem rolety jest to, że w dowolnym momencie użytkownik pergoli może ją opuścić do podłoża, aby uchronić się przed zachodzącym słońcem i wiatrem lub całkowicie podnieść. Czynność tę można wykonywać ręcznie lub z poziomu pilota/aplikacji. Opcja automatycznej rolety z pewnością jest droższa od ręcznego sterowania, ale i bardziej wygodna dla jej użytkowników.
  3. Każda pergola TWIGO stanowi indywidualny projekt przygotowywany pod preferencje Klientów. Rolety materiałowe typu screen również są personalizowane zgodnie z ich upodobaniem. W wyborze odpowiedniej tkaniny pomoże szeroka paleta dostępnych kolorów oraz możliwość decyzji o przepuszczalności światła tkaniny. Przy wyborze odpowiedniej tkaniny należy zwrócić uwagę na to, aby była przeznaczona do użytku zewnętrznego. Wybór tkaniny lub koloru spoza palety standardowej sprawia, że cena rolety wzrośnie.

Ceny rolet zewnętrznych do pergoli tarasowych

Roletę materiałową typu screen sterowaną ręcznie można nabyć już od 3 tys. zł. Z kolei za wygodę sterowania automatycznego należy często dopłacić, a ich ceny zaczynają się od 4,5 tys. zł. Rolety stosowane w pergolach TWIGO charakteryzuje wysoka jakość oraz sprawdzeni, europejscy producenci. Panel drewniany (shuttersy) lub aluminiowy można nabyć już od 4 tys. zł brutto za standardowy wymiar ok. 1,3m. Dodatkową zaletą wyposażenia pergoli TWIGO w akcesoria jest możliwość łączenia różnych przesłon bocznych w jednej pergoli.

Odwiedź naszą galerię i zainspiruj się naszymi realizacjami oraz poznaj cenę Twojej wymarzonej pergoli https://www.twigo.pl/wycena/.

Dodaj komentarz